Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Kiedy poznasz miłość swojego życia, uświadamiasz sobie, że to właśnie tej osoby szukałeś przez cały czas. W momencie, w którym staje się to jasne, dochodzi do ciebie, iż to właśnie u jej boku chcesz zasypiać i budzić się do końca swoich dni. Aby wyrazić to głębokie uczucie decydujesz się na zaręczyny. Myśl o złożeniu sobie tak pięknej deklaracji jest ekscytująca aż do momentu pierwszej wizyty u jubilera. Najróżniejsze modele potrafią skutecznie namieszać w głowie biżuteryjnych nowicjuszy. W celu ułatwienia tej skomplikowanej decyzji, podpowiadamy. Kluczową kwestią, która powinna stanowić swego rodzaju drogowskaz w wyborze pierścionka zaręczynowego jest gust ukochanej. To właśnie jej dłoń będzie przez niego przyozdobiona aż do grobowej deski, zatem to ona powinna mieć decydujący głos. Jeśli nie orientujesz się w preferencjach wybranki, poproś o pomoc jej najlepszą przyjaciółkę. Tak bliska osoba z pewnością udzieli Ci cennych rad. 

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru pierścionka?

Chociaż upodobania twojej drugiej połówki są najważniejsze, istnieją jeszcze inne istotne kwestie. Niesamowicie znacząca jest jakość zakupionej biżuterii. Pierścionek zaręczynowy powinien przetrwać przez bardzo długi czas, zatem jego odporność na uszkodzenia powinna być wręcz imponująca. Do najtrwalszych metali należą platyna i tytan. Z kolei niezniszczalnym kamieniem szlachetnym jest diament. Kupując biżuterię wykonaną ze wspomnianych materiałów, mamy pewność, że będzie mogła zostać ona przekazana kolejnemu pokoleniu. 

Jaki kamień szlachetny wybrać?

Jeśli nadal wahasz się nad wyborem idealnego klejnotu, ustal swoje priorytety. Chcąc zaskoczyć swoją ukochaną, postaw na czarny diament. Jego ponadczasowa elegancja oraz tajemniczy, nieco mroczny charakter z pewnością złapie ją za serce. Rubin to kolejny warty uwagi kamień, który zachwyca nie tylko doskonałym wyglądem, ale również symboliką. Wybierz go, aby bez zbędnych słów okazać swojej drugiej połówce nieskończoną miłość.  

Możesz również polubić