Jak zmierzyć palec na pierścionek zaręczynowy?

Aby zaręczyny przebiegły według planu, nie wystarczy ściśle określony harmonogram i idealne okoliczności. Najważniejszy jest zakup pierścionka w odpowiednim rozmiarze. Źle dobrane wymiary mogą skutecznie zrujnować nawet najbardziej podniosłą atmosferę. Warto dołożyć wszelkich starań, żeby zapobiec temu wypadkowi. Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Najłatwiejszą opcją jest zamówienie miarki jubilerskiej. Należy odnaleźć obręcz, która najlepiej dopasuje się do naszego palca. Zapisane na niej dane to zazwyczaj rozmiar i obwód palca. Te informacje pomogą nam w zakupieniu perfekcyjnie pasującego pierścionka zaręczynowego. Równie prostym, a zarazem skutecznym sposobem jest zmierzenie palca przy pomocy sznurka. Należy owinąć go wokół skóry, nie ściskając jej, a następnie porównać uzyskany wynik z tabelą jubilerską. Ot, cała filozofia!

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka bez wiedzy ukochanej?

Jeśli zakup pierścionka zaręczynowego pozostaje tajemnicą, sprawy wyglądają nieco inaczej. Ta mała komplikacja nie wpływa jednak znacząco wybranie rozmiaru. Z pomocą przychodzi damska część bliskich osób twojej drugiej połówki. Kobiety często przymierzają swoje pierścionki, dlatego siostra, mama, czy przyjaciółka wybranki powinna znać odpowiedź na to pytanie. Jeżeli nie chcemy angażować osób trzecich w przygotowania do zaręczyn, istnieje doskonała alternatywa. Wystarczy zmierzyć obwód jednego z pierścionków wybranki w czasie jej nieobecności i z tą informacją udać się do jubilera. Aby być pewnym, że w czasie wymiaru nie doszło do pomyłki, można zabrać ze sobą daną biżuterię. 

Co w przypadku złego rozmiaru?

Co się wydarzy, jeśli mimo dołożonych starań pierścionek nie pasuje? Nie ma powodów do paniki. Jubilerzy często dają możliwość wymiany biżuterii o nieodpowiednich wymiarach. Należy jednak mieć na uwadze, że nie może ona posiadać grawerunku. Kolejną formą ratunku jest zwyczajne zmienianie rozmiaru u odpowiedniego specjalisty. W przypadku powiększenia pierścionka, obrączka może stać się delikatnie węższa. Różnica nie będzie kolosalna. 

 

Możesz również polubić